Domain Alan Adı

Domain Alan Adı

Domain (Alan Adı): internette sahip olduğunuz web adresinizin ismidir. Kişisel veya kurumsal anlamda internet ağında bir kimlik sahibi olmak için alacağınız alan adı kimliğinizin tanınmasında sizlere yardımcı olacak en önemli etkendir.

Domain Tescili Neden Gerekli

Şirketinizin kimliği ile bütünleşmiş bir alan adını hala tescil etmeyerek, büyük bir risk ile karşı karşıya kalmaktasınız. Alan adınızın hukuki haklarına sahip olarak bilişim suçlarına karışmasını engelleyebilirsiniz bunlarla birlikte hukuki haklarına sahip olduğunuz sizin kimliğinizi ve firmanızı yansıtan domain tescili ile adınızın herhangi bir internet alanında kötüye kullanılmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Tüm bunların yanında en önemlisi ise haklarına sahip olmadığınız ve müşterileriniz ve sizin alışıla gelmiş isminizi başkasının tescil etmesi ile sahip olduğunuz web adresinizi kaybetmenizdir. Kötü sürprizler ile karşılaşmamak için size en yakın alan adı şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Domain’iniz Hangi Özelliklerde Olmalı

Şirketlerin özellikle faaliyet gösterdikleri sektöre göre alacakları isimler, şirketin yapısına ve kurumsalına uygun olmalıdır. Şirketin kurumsalı ve amaçları ile bağdaşmayan bir domain alımında arzu edilen beklentiler karşılanamayacağı gibi bu durum şirketin vizyon ve misyon gibi hedeflerinin ulaşılamamasına ve hatta başarılı bir iş akışının sağlanamamasına sebebiyet verecektir. Tüm bu olumsuz etkenlerden uzaklaşmak ve başarılı bir şirket anlayışı ile sosyal medya ve internet ağında kurumsalınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, alanında tecrübeli firmalar ile çalışarak kimliğinize uygun alan adı ismine sahip olabilirsiniz.

İsminiz aynı zamanda arama motorlarında sizleri ilk sayfada çıkarabilecek bir nitelikte olmalıdır. Bulunduğunuz sektöre göre alınan domain isimleri ile kullanıcılara çok daha kolay hitap edebilirsiniz.

Fiyat Aralıkları

Domain tescili işlemlerinde piyasadaki firmaların sunmuş oldukları ücretler alan adlarının .com, .net veya .org gibi farklı uzantılarına göre ve hak sahibi olunacak yıllara göre farklılık göstermektedir. Genel anlamda 1 yıl süre ile tescil işlemleri 30 TL ile 70TL arasında adreslere göre değişmektedir.

 Türkiye’nin birçok ilinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Antalya, Eskişehir, Konya, Mersin, Trabzon ve Sakarya gibi şehirlerde faaliyet gösteren tescil firmaları müşterilerin isteklerini karşılayacak yönde çalışmalar yaparak hem domain alımlarınızda danışmanlık sağlamakta hem de ilgili alan adınızın tescil işlemlerini gerçekleştirmekte, memnuniyetlerini sağlamaktadır.

Domain tescil işlemlerinin yapılması ve müşterinin kullanımına açılması gibi işlemlerin halledilmesi en uygun tescil fiyatlarına yapılmaktadır.

Domain Tescili İçin bize ulaşabilirsiniz.