Google Seo Çalışması

Google Seo Çalışması

Google Arama Motoru Optimizasyonu (GOOGLE SEO) :

Seo Nedir?

İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşan SEO, arama motoru iyileştirmesinin  kısaltması olarak kullanılmaktadır.  Arama motorlarından en yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçiyi siteye çekmek için yapılan işlemler bütünü de diyebiliriz.

Google Seo

Şüphesiz ki Türkiye’de internet aramalarının büyük bir bölümü Google’da yapılmaktadır.  Doğal olarak seo hedeflerini Google’a yönelik planlamak gerekiyor. Google Seo çalışması,  Google dostu siteler oluşturma, kalite şartlarına uygun düzenlemeler yapılması ve hatta bir kademe daha atlayıp Google’ın ileride ne yapabileceğini tahmin etmeyi gerektirmekte.

Seo Ne Kazandırır? Nitelikli ve Limitsiz Ziyaretçi

– Nitelikli ve limitsiz ziyaretçi kazandırır. Ziyaretçiler ağırlıklı olarak arama sonuçları ile geldikleri için o malı veya hizmeti gerçekten talep eden kişilerden oluşur.  İyileştirmesi yapılan sitenin iş alanına göre, günde yüzlerce – binlerce – on binlerce ziyaretçi kazanılabilir.

– Firmanıza prestij kazandırır. Genel kanaat, arama motorlarında ön sıralarda olan firmaların iş hacimlerinin yüksek olduğu ve o işin uzmanı oldukları yönündedir.

– Firmanızı geliştirir.  Dünya bilgiye dayalı ekonomik bir düzen yolunda ilerliyor. İşletmelerin kârlılıkları ve rekabet güçleri bilgi teknolojilerini ne kadar  kullandıkları ile doğru orantılı olarak değişiyor

– İş alanınızdaki gelişmelerden ilk sizin haberiniz olur. Sektörünüze üretim yapan  yapan yerli ve yabancı kişi veya firmalar doğal olarak öncelikle ilk sayfada ki firmalar ile görüşürler ve tekliflerini ilk olarak onlara sunarlar.

– İyi bir reklam olanağı sağlar. ilk sıralarda olan firmaların internet siteleri daha fazla tıklanır. Şirketinizin daha bilinir hale gelir markalaşmak için iyi bir adımdır.

– Hakkınızdaki kötü yazılardan kurtulun. Adınızı veya firmanızın adını Google’da yazdınız ve bir forumda veya gazetede hakkınızda yazılmış prestijinizi zedeleyecek bir yazı ile karşılaştınız. İyi bir seo bu gibi rahatsız edici durumlardan kurtulmanıza yardımcınız olacaktır.

– Seo, arama motoru sıralamasından ibaret değildir. Tutulan güvenilir istatistikler ile arama / ürün verimlilikleri, müşteri tercih ve eğilimleri hakkında güvenilir bilgi edinmenizi sağlar. Uzun vade planlama için veri tabanı oluşturur.

Yapılacak iyi bir SEO Çalışması ile Web Siteniz, istediğniz kelime aramalarında  Google'da ilk sıralarda yerini alacaktır, ancak ilk sırada çıkacaktır diye garanti etmek doğru bir ibare değildir.

Seo Çalışması İçin Bizimle iletişime geçin.