Hosting (Web Site Yayını)

Hosting (Web Site Yayını)

Hosting ihtiyaçlarınız için bize Ulaşın.

Hosting Nedir? Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Hosting ya da web hosting web sitelerinizin, fiziksel bir sunucu üzerinde kendisine ayrılan bölümdür. En net tarifi bu olacaktır. Çünkü teknik anlamda daha net bir bilgisi yok. Fiziksel sunucular ( bunlar normal bilgisayarlardan çok daha yüksek özellikte ve yüksek fiyatlarda olan makineler) üzerinde sunucu özelliğine bağlı olarak farklı farklı sayılarda hosting hesabı olabilir. Düşük özellikte bir sunucu ortalama 500-1000 arası site barındırırken, yüksek özellikte bir sunucu ise 5000 siteye kadar barındırma hizmeti verebilir. Hosting hizmetleri de kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Bunlar;

  • Linux Hosting
  • Windows Hosting
  • Reseller Hosting

gibi.  Bu hizmetleri almadan önce ne alacağınızı bilmiyorsanız mutlaka danışmalısınız. Çünkü web sitenizin kodlama diline göre bir platform seçip, ona göre hosting alımı yapmalısınız. Aksi takdir de scriptiniz veya yazılımınız çalışmayacaktır. 

Hosting Nasıl Alınır?

Bu işlem çok zor bir işlem değil. Sizin adınıza hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz uygun fiyat ve kaliteli hizmetimizle karşılaşın.

Hosting Ne İşe Yarar?

Web hosting hizmeti web sitelerinizin google ve diğer arama motorlarında görülebilir olması açısından gerekli olan bir hizmettir. Dolayısı ile tam olarak sitenizin internet üzerinde varolmasını sağlayacaktır. Hosting alırken amacınıza yönelik bir alım yapacağınız için bu aşamada hosting hizmeti sizin vazgeçilmezleriniz arasında yer alacaktır. İnternetten para kazanmak, web üzerinden sürekli gelir elde etmek gibi şeylerin olabilmesi için bir web sitenizin, dolayısı ile bir hosting hesabınızın olması şarttır. 

Profesyonel Hosting Hizmetlerimiz için bize ulaşın.